Aktywny wypoczynek w okolicach Wieliczki i Beskidu Wyspowego

Standard

Wieliczka to niewielka miejscowość leżąca pod Krakowem. Najbardziej znana jest z powodu działającej tu przez wieki kopalni soli, która obecnie stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Z roku na rok odwiedza ją coraz więcej turystów, którzy chętnie zatrzymują się w tym niewielkim miasteczku na kilka dni, aby dokładnie poznać najciekawsze zakątki tego regionu Małopolski.

Dzięki rozwojowi infrastruktury turystycznej, obecnie w Wieliczce nie ma większych problemów ze znalezieniem wolnej kwatery ⇛ . Wyjątek mogą stanowić okresy świąteczne, kiedy to do miasteczka przyjeżdża bardzo wielu gości. Wówczas lokalna baza noclegowa dosłownie pęka w szwach i planując urlop w tym czasie warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji pobytu. Niedrogi nocleg oferują liczne, niewielkie pensjonaty. W miasteczku działa również kilka hoteli o wysokim standardzie, w których oprócz noclegu można skorzystać również z rozbudowanej oferty dodatkowej.
Jeśli zdecydujecie się na przyjazd do Wieliczki, to zachęcamy Was do znalezienia chwili, by odwiedzić Ojców ⇛ http://promocity.pl.


Atrakcje w okolicy Wieliczki

Okolice Wieliczki obfitują w liczne atrakcje. Dosłownie rzut przysłowiowym beretem jest stąd do urokliwych wzniesień Beskidu Wyspowego ⇛ http://odkryjbeskidwyspowy.pl. Planując dłuższy pobyt w Wieliczce warto odwiedzić lokalny punkt informacji turystycznej, gdzie można zakupić mapy i przewodniki po okolicy.

Wzniesienia Beskidu Wyspowego są dosyć łagodne, dzięki czemu doskonale nadają się na rozpoczęcie przygody z turystyką górską. Jedynym ich minusem może być niewielka ilość schronisk turystycznych, w których można by odpocząć podczas wędrówki. Jednak zdobywanie poszczególnych szczytów, nawet początkującej osobie nie powinno zająć więcej czasu niż kilka godzin w obie strony. Najpiękniejszy widok roztacza się z najwyższego wzniesienia Beskidu Wyspowego jakim jest Mogielica. Na szczycie góry zbudowano wieżę widokową, z której przy ładnej pogodzie podziwiać można cały łańcuch tatrzańskich szczytów. Najbliżej Wieliczki znajdują się takie szczyty jak Ciecień, Księża Góra, Łysina czy Kamiennik, przy którym odpocząć można na Suchej Polanie.

Okolice Wieliczki to także doskonałe rejony dla miłośników wycieczek rowerowych. Wybierając się na zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach warto pamiętać jednak o tym, że jest to region, w którym nie brakuje niewielkich, ale jednak dosyć stromych pagórków, podczas podjazdów można się solidnie zmęczyć. Ciekawą propozycją może okazać się wycieczka rowerowa Małopolskim Szlakiem Architektury Drewnianej, na którym podziwiać można przepiękne obiekty sakralne zbudowane z drewna. Zarówno w Wieliczce, jak i jej najbliższych okolicach nie brakuje atrakcji turystycznych, dla dzieci jak i dorosłych wczasowiczów. Warto optymalnie zaplanować cały pobyt, tak aby uwadze nie umknęło żadne miejsce warte odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>