Bogaty w atrakcje turystyczne Koszalin

Standard

Wśród cennych perełek na mapie Polski trudno nie wymienić Koszalina. To nadzwyczajne miasto kryje w sobie wiele zabytków, jest inspiracją dla artystów. Jest także ściśle powiązane z różnego rodzaju wydarzeniami kulturowymi.

Zaistniało w dziejach już w XII wieku, do dzisiaj znajduje się tutaj wiele cennych zabytków, chronionych prawem, przeważnie związanych ze stylem gotyckim. Również kultura jest tu czymś, czego nie spotkasz w żadnym innym mieście. Ponieważ miasto zamieszkiwane jest przez ponad sto tysięcy mieszkańców, baza noclegowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Oferty noclegów Koszalina to świetna inwestycja dla tych, którzy pragną spędzić swój czas w wyjątkowy sposób, uwielbiają sztukę, historię, pasjonują się architekturą, uwielbiają poznawać wszystko co nowe.

W tym mieście dobrze jest zostać dłużej niż kilka dni, bo ilość występujących atrakcji turystycznych nie pozwoli nam wszystkiego zobaczyć na jeden raz. Przeważnie możemy tutaj podziwiać przepiękne, świetnie zachowane budowle, wybudowane w stylu gotyckim, ale nie zabraknie także późniejszych budynków. Najciekawsze obiekty tego typu znajdują się na Starym Mieście – w całości jest ono wpisane na listę zabytków chronionych prawem. Koniecznie powinniśmy w Koszalinie zobaczyć imponujące fragmenty murów obronnych, pochodzących z ok. 1320 roku, świetnie prezentuje się także Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Domek Kata z kolei pochodzi z XV wieku, dzisiaj znajduje się tu siedziba Teatru Propozycji Dialog. Do równie atrakcyjnych zabytków, związanych z późniejszymi dziejami, należy Pałac Młynarza i młyn, dzisiaj znajduje się tu Muzeum w Koszalinie.

Wiele budynków pochodzących z dawnych wieków stało się miejscem kultywowania kultury, tak więc wybierając się na przykład do muzeum, będziemy mieli niepowtarzalną okazję jednocześnie zachwycać się wyjątkową architekturą. Warto również wyruszyć poza obszar miasta nad jeziora, nad którymi położony jest Koszalin. Ciekawe wrażenie sprawiają widoki z jeziora Jamno czy Lubiatowa Północnego. Również tutejsza kultura osób zamieszkujących te tereny różni się nieco od tej, która przypisywana jest samemu miastu. To ciekawy kontrast kulturowy, warto temu przyjrzeć się z bliska. Kiedy znudzi nam się miasto i jeziora, do morza mamy naprawdę niedaleko, możemy udać się nad Bałtyk zarówno piechotą, jak i na rowerach – w obu przypadkach pokonanie zaledwie 11 kilometrów przepięknej trasy na pewno nie będzie zbyt trudnym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>