Co miłego spotka nas w Chałupach?

Standard

Chałupy kiedyś słynęły z plaży dla nudystów, zresztą do dzisiaj jest ona znana dzięki cały czas żywemu przebojowi Zbigniewa Wodeckiego, jednak dziś główną rolę przejmuje w Chałupach kite i windsurfing, ponieważ miasteczko to stanowi główny ośrodek tych sportów w Polsce, przede wszystkim dzięki swojej lokalizacji, ponieważ jest tutaj bardzo spokojnie, bezpiecznie, ale są tu wiatry oraz dobre warunki do nauki surfowania. Działają tu i w najbliższej okolicy oczywiście liczne szkoły tego typu sportów wodnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Znakomitym pomysłem może być połączenie tych obu rzeczy, nauki surfingu i wakacji, dzięki kursom tygodniowym lub dwutygodniowym, które są w ofercie różnych szkół. Wtedy opłaca się nam wynająć w hotelach pokoje wraz z wyżywieniem, bo wszystko wychodzi znacznie taniej i będziemy mieli wymarzone wakacje wraz z nauką sportów wodnych.

Ośrodki te znajdują się bardzo blisko miejsc, w których uprawia się kite czy windsurfing, a warto wiedzieć, że sprzęt jest dość ciężki do noszenia, więc wynajęcie gdzieś dalej pokoju może oznaczać dłuższe spacery z bagażem. Oczywiście do odpoczynku warte polecenia są tutejsze plaże, przy ulicy Bosmańskiej znajduje się strzeżone kąpielisko wraz z szeroką i czystą plażą, jest to znakomite miejsce do opalania, i kąpieli w Morzu Bałtyckim. Kilka kilometrów od Chałup znajduje się najpopularniejsza plaża nudystów w Polsce, o której śpiewał właśnie Zbigniew Wodecki, wiele turystów z ciekawości po prostu przychodzi zobaczyć tę plażę.

Ciekawym miejscem w Chałupach jest również port, który znajduje się we wschodniej części miasta. Jest to mały port dla jednostek o małym zanurzeniu, ponieważ zatoka w tym miejscu jest dość płytka. W porcie możemy jednak również wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt wodny oraz ruszające stąd statki wycieczkowe na rejs po okolicznej zatoce i Morzu Bałtyckim. Trzeba dodać, że ogromnym atutem tego miejsca jest baza noclegowa [informacje tu: ] . Chałupy są gotowe przyjąć ogromną ilość turystów, którzy napływają tu nie tylko na wakacje, ale również na wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które mają tu miejsce, dlatego noclegi w Chałupach stanowią tak ważną sprawę i są znakomicie rozwinięte. Znajdziemy tu sporo hoteli, pensjonatów czy ośrodków wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>