Dlaczego warto pojechać do Grzybowa?

Standard

Położone pomiędzy Kołobrzegiem a Dźwirzynem, Grzybowo to niewielka miejscowość lubiana przez osoby, które szukają w pierwszej kolejności spokoju. Także dla poławiaczy bursztynu, gdyż w okresie jesiennych i zimowych sztormów często znaleźć tu można „złoto Bałtyku”. Leży w obszarze korzystnego dla zdrowia mikroklimatu, który przyczynił się do tego, że został popularnym uzdrowiskiem. Przy czym miejscowość ta znajduje się nad Zatoką Grzybowską, sięgającą 800 metrów w głąb lądu i mającą 7 km szerokości. To sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż na sąsiednich plażach, a fale zazwyczaj niewielkie.

Piaszczysta mierzeja ze stanowiskami ratowników w sezonie, rozciąga się na długości ponad 700 m, jest płaska i szeroka, zachęcająca do wypoczynku. Nigdy nie ma tu tłoku takiego jak w większych ośrodkach. Wioska wypoczynkowa sąsiaduje z Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasem Nadmorskim, obszarem chronionym Natura 2000, na którym znaleźć można stanowiska rzadkich roślin i zwierząt oraz niezwykłe ukształtowanie terenu, jak bagienne solniska, wydmy białe i szare, lasy łęgowe. Okoliczne tereny przyrodnicze zachęcają też do spacerów, uprawiania nordic walking i turystyki rowerowej.

Przez Grzybowo przebiegają szlaki rowerowe i piesze, stanowiące elementy międzynarodowych tras. Jeżeli chcemy skorzystać ze sprzętów wodnych, łodzi czy kajaków, możemy wybrać się do Kołobrzegu, jak również do Dźwirzyna oraz położonego kilka kilometrów za min Mrzeżyna. Na Wybrzeżu skorzystać możemy też z przystani dla statków wycieczkowych, wybrać się do którejś z licznych kawiarni, restauracji czy klubów muzycznych, zwiedzić np. Muzeum Uzbrojenia Wojska Polskiego, przespacerować się starówką i odnaleźć reduty pozostałe po twierdzy, jaką dawniej było to miasto. Nie brakuje tu również atrakcji dla dzieci, parków rozrywki czy takich nietypowych miejsc jak Miasto Myszy albo, mniej nieoczekiwane, Oceanarium.

Grzybowo pozwala cieszyć się równocześnie spokojem i ciszą oraz bliskością większych miast ośrodków wczasowych. Baza noclegowa jest tutaj tańsza (przedziały cenowe tu: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,grzybowo,0.html) niż w sąsiednim Kołobrzegu, do wyboru są takie obiekty jak pensjonaty, domy wczasowe, kempingi, wille, prywatne kwatery oferujące noclegi i okolice to również gospodarstwa agroturystyczne, w tym kilka połączonych z nauką jazdy konnej.

One thought on “Dlaczego warto pojechać do Grzybowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>