Dwa jeziora, morze i plaża – Łazy

Standard

Niewiele jest wakacyjnych miejscówek, które oferują turystom dostęp do więcej niż jednej przyrodniczej atrakcji. Jeśli więc jedziemy w góry, nie ma co spodziewać się tam jezior lub morza – jeśli wakacje spędzamy nad jeziorami, to o morzu i górach najczęściej możemy zapomnieć –  z kolei gdy nasze wczasy to wyjazd nad morze, górskie widoki i krajobrazy jezior z pewnością będą nam obce. Jednak wcale nie musi tak być – wystarczy wybrać się do nadmorskich Łaz, miejscowości małej, liczącej zaledwie kilkuset mieszkańców wsi, którą od morza dzieli niecały kilometr, a od jeziora Jamno zaledwie sto metrów!

Niewątpliwie noclegi kierowane są do tych, którzy kochają spędzać czas na wodzie lub w wodzie (więcej meteor-turystyka.pl) – pływaków, windsurferów, fanów łódek, rowerów wodnych albo kajaków, a nawet pasjonatów silniejszych wrażeń. Jazda skuterami wodnymi, motorówkami, paralotniami ciągniętymi czy na nartach wodnych to atrakcje, których z pewnością w Łazach nie zabraknie. Główną atrakcją pozostaje oczywiście Bałtyk i jego szerokie plaże, które w tutejszych okolicach osiągają szerokość do 50 metrów.

Ponieważ same Łazy nie są żadnym kurortem, a tutejsza propozycja noclegowa to kwatery prywatne mieszczące około dwóch tysięcy turystów jednocześnie, zatłoczenie plaż nie jest duże. W dalszych regionach, gdzie z piasku korzystają nocujący na polach namiotowych i campingowych położonych poza Łazami, zatłoczenie jest jeszcze mniejsze. Idąc nad brzeg nawet w samo południe bez problemu znajdziemy wolne miejsce w pobliżu wody, a nie na samym końcu.

Jak zostało już wspomniane, w Łazach można liczyć na cały szereg wodnych atrakcji; większość z nich jak kajaki czy rowery wodne znajdziemy jedynie na jeziorze Jamno. Działa tu kilkanaście wypożyczalni sprzętu, 4 w samych Łazach i dwie w ośrodkach campingowych poza wsią. Popularną rozrywką aby przepłynąć z Łaz do pobliskiego Unieścia (7km) lub nawet dalej do samego Mielna (15km). To alternatywna droga dla wyprawy samochodem lub kursującymi między tymi miejscowościami busikami. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby całą trasę przebyć… pieszo, wędrując plażą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>