Jak spędzić czas z dziećmi w Ojcowie?

Standard

Ojców to malownicza miejscowość położona w samym sercu najmniejszego parku narodowego w Polsce. Ojcowski Park Narodowy wyróżnia się bogactwem formacji skalnych, licznymi jaskiniami oraz niezliczonymi walorami przyrodniczymi. Na jego terenie znajdziemy wiele cennych i wyjątkowych obiektów. Symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego jest nietoperz [zobacz – wikipedia.org].

 

Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w Ojcowie? Wyjazdy rodzinne to nie lada wyzwanie. Zwykle wymagają wielu godzin planowania oraz dobrej organizacji. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert. Baza noclegowa [dostępna – meteor-turystyka.pl] jest zróżnicowana. Bez problemu wybierzemy dogodną opcję, która przypadnie do gustu całej rodzince. Gdy miejsce do spania już zarezerwowane, warto zastanowić się, które miejsca warto odwiedzić w Ojcowie.

Ciekawym wyzwaniem może okazać się wycieczka do jaskini. Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajdziemy między innymi Grotę Łokietka czy też Jaskinię Ciemną. Zwiedzanie obiektów z pewnością wywoła sporo emocji. Warto odnaleźć także wyjątkowe formacje skalne Ojcowskiego Parku Narodowego. Charakterystyczne ostańce zaciekawią fantastycznymi kształtami oraz nazwami. Znajdziemy tutaj między innymi Igłę Deotymy, Maczugę Herkulesa, Rękawicę czy też Bramę Krakowską. Tuż za Krakowską Bramą warto zobaczyć Źródełko Miłości. Nieopodal Ojcowa znajdziemy ciekawy Park Rozrywki Ogrodzieniec. Czas dojazdu z Ojcowa zajmuje około godziny, jednak warto udać się tam na miłą wycieczkę. Z pewnością spędzimy tam trochę czasu.

Park rozrywki i miniatur pod zamkiem Ogrodzieniec to doskonałe miejsce na dzień z rodziną. Znajdziemy tutaj między innymi Dom Legend i Strachów. Fascynujące miejsce przeniesie nas do świata baśni i legend. Park Doświadczeń Fizycznych, tor saneczkowy czy też jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce; niewątpliwie nie będziemy się tutaj nudzić. Malownicza wieś pozwoli nam na odrobię spokoju i ciszy. Mimo dużej popularności Ojcowskiego Parku Narodowego wciąż można napawać się pięknem przyrody bez tłumów oraz gwaru.

Ojców to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Miejscowość stanowi świetną bazę wypadową do okolicznych ciekawych atrakcji turystycznych. Z pewnością spędzimy tutaj miłe chwile. Dobrze zorganizowana baza noclegowa pozwoli nam solidnie odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>