Kołobrzeskie letnisko

Standard

Kołobrzeg jest miastem usytuowanym w północnej części województwa zachodniopomorskiego a dokładniej w powiecie kołobrzeskim na Pomorzu Zachodnim. W okresie letnim w Kołobrzegu odbywają się liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków i kabaretów. W Kołobrzegu mieszka około 47 tys. ludzi. Kołobrzeg właśnie ze względu na charakterystyczny klimat znany jest jako uzdrowisko i letnisko polskiego wybrzeża. Warto wiedzieć, iż znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Ciekawostką jest fakt, iż w 2012 roku Kołobrzeg był ośrodkiem treningowym na Euro 2012 reprezentacji Danii.

Jeśli chodzi o nazwę Kołobrzeg to składa się ona z dwóch członów. Nazwa oznacza "miejscowość leżącą w pobliżu, obok brzegu”. Ciekawym obiektem jest kołobrzeskie molo. Jego długość wynosi 220 metrów. Kolejnym ważnym obiektem w Kołobrzegu jest latarnia morska. Została ona wybudowana w 1946 roku na miejscu poprzedniej latarni, która została wysadzona w marcu 1945 roku przez wojska niemieckie.

Trzeba wiedzieć, iż na terenie Kołobrzegu znajdują się trzy piesze szlaki turystyczne. W Kołobrzegu co roku jest organizowane mnóstwo imprez cyklicznych, a także wystaw stałych i czasowych o charakterze artystycznym oraz historycznym. Zostając na dłużej w miejscowości Kołobrzeg warto skorzystać z noclegów (info: Kołobrzeg noclegi ➝ meteor-turystyka.pl) i zatrzymać się na dłuższe zwiedzanie miasta.

Dobrym pomysłem jest wizyta w Pensjonacie Radzik. Jest on zlokalizowany w Kołobrzegu przy ulicy Brylantowej 8. W ofercie obiektu znajduje się 55 miejsc noclegowych. Pensjonat Radzik oferuje swoim gościom pokoje dwuosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się na 220 złotych natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy 330 złotych. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wybór pokoju czteroosobowego to będziemy musieli zapłacić 440 złotych. Każdy z oferowanych pokoi posiada łazienkę, telewizję satelitarną, radio, sprzęt plażowy, czajnik oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Dużym atutem obiektu jest przepiękny ogród. Wieczorami można tam urządzić zabawę przy grillu. Pensjonat ten organizuje chrzciny, komunie, przyjęcia weselne czy też imprezy firmowe. Entuzjaści aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>