Korbielów – kurort atrakcyjny przez cały rok

Standard

W Beskidzie Żywieckim sezon turystyczny trwa non stop a wczasowicze tłumnie przybywają do ośrodków przez cały rok. Zimą ciągną tu narciarze i snowboardziści, na których czeka parę ośrodków dedykowanych sportom zimowym. Z kolei latem w góry przyjeżdżają miłośnicy wędrówek po urokliwych zboczach i połoninach, na których wyznaczono szereg tras PTTK, prowadzących po najbardziej malowniczych zakątkach parku krajobrazowego. Na gości czeka tu zawsze otwarta baza noclegowa, a także liczne atrakcje sportowe i obiekty rozrywkowe. Jedną z najbardziej popularnych miejscowości w rejonie stanowi Korbielów, który uważa się za znakomitą bazę wypadową na pobliskie szlaki turystyczne, prowadzące przez lasy, przełęcze i łąki beskidzkie.

Wygląd gór przez cały rok zmienia się – warto więc zobaczyć je także wiosną, gdy zieleń dopiero zaczyna pokrywać stoki, oraz jesienią, gdy zbocza mienią się żywymi kolorami przebarwiających się liści. Beskidy można pokonywać piechotą, na rowerach górskich i na grzbietach sprytnych koników huculskich, które świetnie sobie radzą w takich warunkach. Zainteresowani mogą także wybrać się na przejażdżkę samochodem terenowym typu jeep, oraz skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika górskiego. Wędkarze mogą spróbować złapać rybkę z rzeki Glinnej, lub wybrać się nad pobliski staw rybny, zaprojektowany specjalnie dla wymagających hobbystów. Na miejscu nie brak także ośrodków typu spa i fitness, w których można nabrać kondycji i odprężyć zmęczone mięśnie.

Zimą z kolei Korbielów przeżywa najazd miłośników sportów zimowych, którzy przybywają tu tłumnie do ośrodka sportowego na zboczach Pilska. Funkcjonuje tu kilkanaście wyciągów różnego typu, oraz liczne trasy zjazdowe przygotowane przez ratraki i sztucznie ośnieżane przy niekorzystnej pogodzie. Nie brak tu także infrastruktury usługowej takiej jak jadłodajnie, kursy narciarskie, serwisy sprzętu i wypożyczalnie nart. Na Pilsku mogą również szaleć snowboardziści, wielbiciele tubingu i skuterów śnieżnych do szybkiej jazdy. W Beskidzie Żywieckim warto sobie przez cały rok rezerwować nocleg. Atrakcyjny Korbielów to jedna z najbardziej popularnych miejscowości u stóp masywu, z uwagi na bliskość tras turystycznych, doskonały ośrodek narciarski Pilsko oraz liczne atrakcje dla gości. Tutaj, niezależnie od pory roku, każdy może aktywnie i ciekawie spędzić urlop. Z pewnością będzie można go zaliczyć do udanych i będziemy chcieli jeszcze nie raz odwiedzić te strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>