Ścieżki spacerowe w Polańczyku

Standard

Przybywający do Polańczyka goście, szukają tu przede wszystkim magicznego klimatu Bieszczad. Chcą zakosztować, osławionej już bieszczadzkiej atmosfery, a równocześnie korzystać z wygodnej bazy noclegowo-gastronomicznej. Polańczyk okazuje się pod tym względem przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tutejsza baza wypoczynkowa oferuje kwatery na każdą kieszeń i gust, natomiast malownicze położenie Polańczyka nad Jeziorem Solińskim daje możliwość zapoznania się z pięknem tego zakątka Polski. Jeśli komuś znudzi się plażowanie nad jeziorem oraz wyprawy statkami wczasowymi, ma możliwość skorzystania z przepięknych ścieżek spacerowych, wyznaczonych na terenie Polańczyka i w jego pobliżu.

Ścieżka spacerowa „Perła Polańczyka”, to ścieżka oznakowana kolorem żółtym, jej przejście zajmuje około 2 godzin. Jest to ścieżka bardzo łatwo, ale i bardzo malownicza. Istnieje możliwość jej przejścia w dowolnym kierunku i wybranych odcinakach. Ścieżka rozpoczyna się i kończy w pobliżu przystanku PKS – Polańczyk Uzdrowisko. Na jej trasie będziemy mieć możliwość podziwiania wzniesienia Sawin, przejścia grzbietem Horb, skąd będziemy mogli zachwycić się przepiękną panoramą Polańczyka, Soliny oraz otaczających ich gór, w oddali zobaczyć będzie można pasma leśne Otrytu i Korbani, a za nimi Połoninę Caryńską i Wetlińską, a także pasma Łopiennika i Durnej. Z wzniesienia Kalwaria, które osiągniemy idąc dalej wyznaczoną trasą, widok jest podobny jak z Horbu, ale rozleglejszy, więc i tu warto się zatrzymać, dla podziwiania widoków.

Ścieżka spacerowa „Cypel Polańczyka”, oznaczona jest kolorem zielonym, jej przejście zajmuje również około 2 godzin. Ścieżka jest łatwa i możliwa do przejścia w dowolnym kierunku oraz odcinkach, warto jednak pamiętać, że pod deszczu na niektórych odcinkach może być ślisko. Ścieżka ta podobnie jak „Perła Polańczyka”, ma swój początek i koniec przy przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko. Jej trasa wiedzie przez malownicze lasy, brzegiem zacisznej zatoki Jeziora Solińskiego. Można tu podziwiać widoki na Wyspę Energetyka, Wyspę Małą, a także na półwysep Werlas. Po dojściu na koniec cypla będziemy mieć możliwość zobaczenia w oddali Góry Jawor, korony zapory w Solinie, czy przystani statków spacerowych. Dalej trasa prowadzi wzdłuż zatoki nazywanej Fiordem Nelsona, która jest wyjątkowo piękna w okresie jesiennym.

Polańczyk polecany jest na wypoczynek niezależnie od wieku i upodobań wczasowiczów. Piękno tutejszych krajobrazów z pewnością każdemu przypadnie do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>