Spływy Dunajcem w Krościenku

Standard

Każdy turysta przyjeżdżający do Krościenka nad Dunajcem kieruje się mnogością atrakcji jakie znajdują się w tym miejscu. Bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu jest zwiedzanie Pienin na wodzie. Osoby, które nie lubią chodzić ani jeździć na rowerze, powinny wybrać tą niezawodną formę zwiedzenia okolicy za sprawą spływu Dunajcem łodziami flisackimi. Osiemnastokilometrowa trasa zajmuje około dwie i pół godziny, przy czym emocje oraz wrażenia jakie można przeżyć podczas tak niedługiego czasu nie równają się z żadną atrakcją świata. Okres w jakim można skorzystać z tego sposobu zwiedzania trwa od 1 kwietnia do 31 października, codziennie z wyjątkiem świąt. Przystań, z której rozpoczyna się przygoda znajduje się w Sromowcach Kątach oraz Sromowcach Niżnych, koniec trasy natomiast kończy się w Krościenku lub Szczawnicy.

Wyprawa łodziami rzeką Dunajec sprawia, iż przez chwilę można rozmarzyć się i znaleźć w bajkowym świecie natury, Niecodzienne i zapierające dech w piersi widoki wywołują bardzo dużo emocji w każdej znajdującej się na pokładzie osobie. Otaczające rzekę pienińskie skały to niezapomniane wrażenia. Ta atrakcja jest najlepszym pomysłem na zagospodarowanie sobie 2,5 godzin z dnia. Od 200 lat stanowi najpopularniejszy i główny powód przybywających do miasta turystów. Dodatkowo płynąc i podziwiając te nieziemskie widoki, przewodnik opowiada związane z poszczególnym miejscem legendy oraz historię jakie niosą. Górska wyprawa warta jest każdej złotówki. Cena za bilet normalny wynosi 55 złotych plus 2 złote za wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego co łącznie daje sumę niecałych 60 złotych. Nie jest to dużo jak na gwarantowaną dawkę niesamowitych przeżyć i emocji, jednak chcąc zaoszczędzić wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje zniżki na spływ Dunajcem w zamian za wynajęcie pokoju. Baza oferowanych tam miejsc kwaterunkowych (więcej: ) jest dość szeroka i zróżnicowana.

One thought on “Spływy Dunajcem w Krościenku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>