Wakacje w Solinie – świnka skarbonka pomoże

Standard

Każdego roku ludzie zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na wakacje. Oczywiście są tacy, których problem takich przemyśleń w ogóle nie dotyczy, gdyż ich zasoby finansowe są niezmierzone niczym ocean. Z powodu braku kasy wiele rodzin rezygnuje z wakacji, tymczasem istnieje kilka sposobów, żeby zaoszczędzić na urlop.

Obalić mit o drożyźnie

Mówi się, że wakacyjny wyjazd jest drogi i nie na każdą kieszeń, przy czym w wielu przypadkach to stwierdzenie jest oparte na czyjejś opinii, niesprawdzonej u źródeł. Każda baza noclegowa (zobacz więcej – METEOR) oferuje szeroką rozpiętość cen – w zależności od oczekiwanego standardu pobytu i jego lokalizacji, wakacje można spędzić tanio lub bardzo drogo. Wakacyjny pobyt nie musi być kojarzony głównie z hotelami czy pensjonatami – to także atrakcyjne cenowo kwatery prywatne.

Jak odkładać pieniądze na noclegi w Solinie?

Bardzo starą i sprawdzoną metodą jest pokaźnych kształtów świnka skarbonka, jednakże o sukcesie jej nakarmienia może zadecydować jeden drobny szczegół: dolny otwór nie może być wyjmowalny. Czyli zaleca się mieć świnkę, którą opustoszyć można jedynie przy użyciu młotka. Konieczność wykonania tak przykrej czynności nie służy rozbebeszaniu czy podkradaniu zgromadzonych zasobów. Metoda ta nie jest tylko dla dzieci, ona znakomicie sprawdza się również u dorosłych. Do świnki można wrzucać resztę ze sklepu, wszelakie nadwyżki drobniaków, kwoty ze sprzedaży niepotrzebnych już rzeczy lub ubrań – jednym słowem śwince można powierzyć wszystko to, co podlega ryzyku niepotrzebnego wydania na zupełnie zbędne zakupy.

Można też założyć specjalne konto oszczędnościowe lub lokacyjne, ale zysk z lokaty nie jest duży przy małych kwotach, chociaż ogromną zaletą jest fakt, że ruszenie zgromadzonych środków przed wyznaczonym terminem ciągnie za sobą utratę obiecanych przez bank przywilejów. Z lokatami jest tak, że absolutnie nie jest warto trzymać się jednego banku, ponieważ oferta oprocentowania dla nowych klientów w konkurencyjnych instytucjach bankowych jest zdecydowanie korzystniejsza. Nie można natomiast przesadzać – niech przestrogą dla wszystkich będzie to, co działo się z pieniędzmi ludzi, którzy uwierzyli w nieziemskie korzyści i powierzyli swoje życiowe oszczędności firmie pozabankowej. Wracając do świnki skarbonki – jeśli będzie łapczywa na pieniądze, to w ciągu roku zgromadzi pieniądze konieczne na wakacyjny pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>